Mi az a "marketing"? A marketing definíciója, meghatározása és részletes tudományos magyarázata.

EN
Prestige Memoriae Liget Royal Hévíz Callas Cafe Callas House Duna Relax Bükkös Hotel Pastel Guest House Regia Hotel Vinifera Hotel Referencia #11 Referencia #12 Referencia #13 Referencia #14 Referencia #15 Referencia #16 Referencia #17 Referencia #18 Referencia #19 Referencia #20 Referencia #21 Referencia #22 Referencia #23 Referencia #24 Referencia #25 Referencia #26 Referencia #27 Referencia #28 Referencia #29 Referencia #30 Referencia #31 Referencia #32 Referencia #33 Referencia #34 Referencia #35 Referencia #36 Referencia #37 Referencia #38 Referencia #39 Referencia #40 Referencia #41 Referencia #42 Referencia #43 77 Elektronika Kft Referencia #45 Referencia #46 Referencia #47 Referencia #48 Referencia #49 Referencia #50 Referencia #51 Referencia #52 Referencia #53 Referencia #54 Referencia #55 Referencia #56 Referencia #57 Referencia #58 Referencia #59 Referencia #60 Referencia #61 Referencia #62 Referencia #63 Referencia #64 Referencia #65 Referencia #66 Referencia #67 Referencia #68 Referencia #69 Referencia #70

Mi az a "marketing"?

Máté Balázs, marketing tanácsadó

A marketing definíciója, meghatározása és részletes tudományos magyarázata, leírása, gyakorlati példákkal, érthetően, egyszerűen és röviden megfogalmazva.

A marketing definíciója, meghatározása és részletes tudományos magyarázata, leírása, gyakorlati példákkal, érthetően, egyszerűen és röviden megfogalmazva.

Mi a is a marketing?

Mindenki azt gondolja, tudja, mi a marketing. Sőt, ma Magyarországon mindenki ért a focihoz, a politikához és a marketinghez. Mégis ebben a cikkünkben azokhoz szólunk, akik úgy érzik, van tanulnivalójuk arról, mi is az a marketing?! A marketing definíciójáról és részletes magyarázatáról ITT is írtunk!

 

A TV reklámokat, Facebook hirdetéseket, óriásplakátokat, mindenki ismeri, sőt, sokan gyűlölik is őket.  Nos, bármennyire is bosszantónak találjuk ezeket, ezek mindegyike egy márka marketingkampányának része.

 

A marketing az üzleti élet szerves részét képezi, és az üzleti világban uralkodó szigorú verseny miatt a marketingnek megvan az ereje, hogy vállalkozást indítson vagy ha nem jól csinálják, tönkre tegyen.

 

A marketing egy csomó lépésből áll, ha valódi szakértők végzik. A tanult marketingesek először a piacot tanulmányozzák. A felmérések alapján a fogyasztók elé tárják a szükséges szolgáltatásokat vagy termékeket, és stratégiákat készítenek a fogyasztói bázis növelésére és az eladások fellendítésére, hogy több bevételt és leadet generáljanak.

 

Mi a marketing?

A marketing meghatározása magában foglalja a vállalkozás vagy magánszemély által szolgáltatásaik és termékeik népszerűsítése érdekében végzett tevékenységeket. A marketing magában foglalja a promóciót, a reklámozást és a termékek és szolgáltatások fogyasztóknak történő értékesítését.

 

A marketing minden vállalkozás kulcsfontosságú eleme, és olyan szempontokat foglal magában, mint a termékleírások írása, a weboldalak tervezése, az ügyfélszolgálat javítása, az üzleti és piaci szegmensek kialakítása és a piackutatás. A marketing olyan stratégiákat foglal magában, amelyek elősegítik egy üzleti vállalkozás növekedését.

 

EJ McCarthy szerint négy P-ből álla termék marketingje: 

A termék a marketing gyökere. Arra a termékre vagy szolgáltatásra utal, amelyet a vállalkozás kínálni kíván ügyfelének. Mielőtt egy termékre kampányt készítene, a marketingszakembernek tudnia kell a termék finomságáról, hogyan használható a termék, hogyan lehet előnyös a fogyasztó számára és így tovább. A terméknek meg kell felelnie a fogyasztói igényeknek vagy a piaci elérhetőségnek.

 

Ár: 

Az ár a marketing másik P-je. A termék eladási árára vonatkozik. Az olyan tényezők, mint a fajlagos önköltség, a forgalmazási költségek és a marketingköltségek fontos tényezőt jelentenek a termék árának meghatározásakor. A versenytársak árai és a fogyasztói kereslet is befolyásolják a termékről való döntést.

 

Hely:

A marketing másik P-je a hely. A termék forgalmazására utal. A termék értékesíthető a fizikai élvonalban vagy online.

 

Promóció:

A marketing utolsó P-je a promóciók vagy az integrált marketingkommunikációs kampányok. A promóciók közé tartozik a reklám, az értékesítés, a PR, a direkt marketing, az értékesítési promóciók, a gerillamarketing és a szponzorálás.

 

A marketing típusai

 

Blogmarketing, vagy tartalommarketing:

Elmúltak azok az idők, amikor a blogokat egyes írókhoz társították. Manapság a blogmarketing magában foglalja a márkák termékeinek népszerűsítését a potenciális ügyfelek számára, akik az internetet használják információszerzésre.

 

Online marketing:

Az internetet az emberek használják szerte a világon. Ezért erős internetes jelenlét vagy erős internetes marketing szükséges a vállalkozás növekedésének elősegítéséhez.

 

Nyomtatott marketing:

Az újságok és magazinok hatalmas olvasótáborral rendelkeznek, így a nyomtatott marketing rendkívül előnyös némely üzleti vállalkozás számára. Üzleti intézmények és magánszemélyek olyan cikkeket, fényképeket és hirdetéseket szponzorálnak, amelyek milliók figyelmét felkeltik.

 

Keresőmotor-marketing, a SEO és a PPC:

A kattintásonkénti fizetés koncepciója alapján a márkák fizetnek a keresőmotoroknak azért, hogy az oldalaikra és üzleti vállalkozásaikra mutató linkeket a többi versengő márka fölé helyezzék. A keresőoptimalizálási (SEO) folyamat, amely magában foglalja a webhelyek tartalmának optimalizálását a webhelyük forgalmának növelése érdekében, egy másik keresőmotor-marketing módszer.

 

Social Media Marketing:

A közösségi média platformokat több ezer ember használja, így az erős médiaplatform nagyon fontos szerepet játszik az eladások fellendítésében. Az olyan platformok, mint az Instagram, a Linkedin, a Facebook és a Tiktok, segítenek benyomásokat kelteni az ügyfelekben, és növelik a fogyasztói bázist.

 

Video Marketing:

A videomarketinget a közelmúltban népszerűsítették, mivel nagyon szórakoztató különféle formátumú videókat használni a közönség számára, és növelni az eladásokat.


A marketing előnyei

 

Márkaismertség generálása:

A marketing elősegíti, hogy a fogyasztók jobban megismerjék a márkák indítékait és termékeit. A marketing segít a hűséges ügyfélkör áthidalásában.

 

Forgalom generálása:

Az online marketing különböző módszerei segítik a forgalom és leadek generálását, ami hosszú távon növeli a márka eladásait.

 

Növeli a bevételt:

A webhely optimalizálás, az e-mail kampányok létrehozása és a marketingstratégiák szabályozása révén a márkák növelik a bevételt és az eladásokat.

 

Bizalom fejlesztése:

Megfigyelték, hogy az erős marketingkampányokkal és internetes jelenléttel rendelkező márkák hozzájárulnak a bizalomépítéshez, ami megnövekedett vásárlásokhoz és lojális fogyasztókhoz vezet.

 

A mérőszámok nyomon követése:

A márka piacának és üzleti tevékenységének tanulmányozása általában fontos a marketingkampányok kidolgozásakor. Ezért a nyomon követési mutatók segítenek ellenőrizni a márka előrehaladását, és ennek megfelelően módosítani a marketingstratégiákat az értékesítés optimalizálása érdekében.


A marketing céljai

A marketing növeli a márkaismertséget a célközönség körében, és segíti a márka láthatóságát, miközben új fogyasztókat vonz be.

 

Az erős marketing kampányok hozzájárulnak a piaci részesedés növeléséhez. Az üzleti világban erős a verseny, és ezek a marketingkampányok segítenek a piaci részesedés növelésében.

 

A marketing erősen piackutatásra épül, a marketing egyik elsődleges célja a piaci igények alapján a termékek és szolgáltatások bevezetése, valamint a befektetések megtérülésének stratégiai javítása.

 

A marketing segít a márkának, hogy kiterjessze az üzletet, és megismerkedjen új helyi, nemzeti és nemzetközi piacokkal. Pozitív marketingtervvel növelheti az üzleti nyereséget és optimalizálhatja a konverziós csatornát.

 

A marketing legnyilvánvalóbb célja az eladások fellendítése, a vásárlói hűség növelése és az új leadek megszerzése.


Melyek a legismertebb marketing típusok?

 

A népszerű marketingtípusok a következők: -

 

Business to Business (B2B) marketing:

A B2B marketing más vállalkozások megcélzását foglalja magában. Ez magában foglalja más vállalatok szolgáltatásait és termékeit is. A küldött árukat ipari áruknak nevezzük.

 

A B2C marketing azaz kommunikáció közvetlenül a fogyasztóknak:

A B2C marketing néven is ismert marketingstratégia olyan közvetlen kampányokat foglal magában, amelyek olyan egyéneket céloznak meg, akik már fogyasztották termékeiket.

 

B2B + B2C marketing:

Az integrált marketingstratégia egy formája, amely egyformán a fogyasztókkal és más vállalkozásokkal való erős kapcsolatok kialakítására összpontosít.

 

Toborzási marketing:

Ez a marketing eszközöket és stratégiákat foglal magában a tehetségek bevonására és bevonására, hogy csatlakozzanak a szervezethez.


Mit tartalmaz a marketingstratégia?

A marketingstratégia a következőket tartalmazza: -

  • Az ügyfelek megértése
  • A piac és a versenyelemzése 
  • Marketingkampányok meghatározása
  • Költségvetés biztosítása
  • Kreatív megoldások

 

Melyek egy marketinges ideális képességei?

Ha marketinges akarsz lenni, egy nehéz út áll elptted. Egy túltelített, sok önjelölt és szakmai képesítés nélküli markeingessel kell megküzdened egy öldöklő piacon. A marketingszakembereknek a következő készségekkel kell rendelkezniük: 

 

  • Kiváló kommunikációs és szervezési készségek
  • Kiváló időgazdálkodás
  • Megfelelő technikai készségek
  • Monotonitás tűrés
  • Üzleti gondolkodás és szellem
  • Jó fogalmazási készség
  • Kreativitás
  • Felsőfpkú vagy PHD marketinges szakképsítés

Gyakori kérdések

Mi a marketing?

A marketing a vállalatok és szervezetek számára kidolgozott folyamatok összessége, amelynek célja a termékek és szolgáltatások ismertségének növelése, valamint a vásárlók, ügyfelek elkötelezettségének erősítése és vásárlásra ösztönzése. Ez egy sokrétű tevékenység, amely magába foglalja a piac megértését, az igények és trendek felismerését, a termékek fejlesztését, árazását, promócióját és elérhetőségének biztosítását.

Melyek a marketing fő elemei?

A marketing fő elemei a következők:

Piackutatás – Az ügyfelek igényeinek, viselkedésének és preferenciáinak feltérképezése, hogy pontosan tudják, milyen termékek vagy szolgáltatások lesznek sikeresek.

Termékfejlesztés és pozicionálás – Az ideális termék vagy szolgáltatás kialakítása az ügyféligények alapján, majd a termék pozicionálása, hogy a célcsoport számára vonzó legyen.

Árazás – A megfelelő ár meghatározása, amely egyszerre vonzó a vevőknek és jövedelmező a vállalat számára.

Promóció – A termékek és szolgáltatások ismertetése és reklámozása különböző eszközökkel, például hirdetésekkel, közösségi médiás posztokkal, PR-tevékenységekkel vagy rendezvényekkel.

Értékesítési csatornák – Azok az utak, amelyeken keresztül a termékek eljutnak a fogyasztókhoz, mint például üzletekben, online felületeken vagy közvetlen értékesítési módszerekkel.
 

Mi a marketing célja?

A marketing célja nemcsak az értékesítési számok növelése, hanem a márkahűség kialakítása és hosszú távú kapcsolatok építése is a vásárlókkal.
 

Online marketing tanácsadó 1998-óta

Diplomáim megszerzése után nem tudtam eldönteni, hogy a tudományos pályán maradjak, vagy helyezzem marketing iránti érdeklődésemet üzleti alapokra. Legyen hát a kettő együtt, gondoltam. Levelezőn kezdtem neki a marketing doktori elvégzésének, oktattam az egyetemen, közben megalapítottam a Marketing Professzorok online marketing ügynökséget. Az eltelt időszakban több, mint 500 KKV és több tucat nagyvállalat marketing kommunikációjában játszottam szerepet, mint online marketing tanácsadó. A kutatást sem adtam fel, csapatommal egy olyan marketing kommunikációs stratégiát építettünk fel, mely keresőoptimalizálás (SEO), Social Media Marketing és tartalommarketing (publishing) alapokon szinte minden iparágban eredményesen és költséghatékonyan bevethető. Amennyiben eljutottál már oda, hogy tudod, a Ti cégeteknél is egy ilyen hatékony marketing kommunikációs stratégiára van szükséged, kérd ajánlatunkat! Ha még nem érzed az Internet elsöprő erejét, olvasgasd cikkeinket - de tudom, egyszer így is eljön a Te időd!

Online marketing tanácsadó 1998-óta

Online marketing tanácsadás

Az online marketing nem egyezik meg az offline marketinggel. Egészen másak a reakcióidők, a reakciók, az eszközök. Legyen szó kisvállalkozásról vagy egy gyógyszergyár több brandjéről, az eddig bevált sales és marketing nem adaptálható az online világra. Nem elég egy cégbemutatkozó, sőt nem elég egy jól megírt marketing szöveg sem. Az Interneten nem csak a potenciális vevőknek írunk, a keresőmotorokat és az Internetezők szokásait is figyelembe kell vennünk. Ha viszont ezeket eltaláljuk, elkapunk egy fonalat mely akár olyan ingyenes reklámot hozhat cégünknek, amely annyi emberhez jut el, amennyit a hagyományos eszközök segítségével nem is remélhetünk. Mi kell ehhez? Keresőoptimalizálás? Közösségi média marketing? Tartalommarketing? Egy kreatív ötlet és sok-sok tapasztalat, na és mindenek előtt egy jól kidolgozott marketing stratégia! 

Online PR és Publishing

Az online marketing mellett a Publishing és az online PR is része egy komplex marketing stratégiának. Gyógyszergyáraknál dolgozva megtanultam, mi az, ha az embert nem csak a kőkemény és tőkeerős konkurencia akarja megfektetni, feljelenteni, elgáncsolni, hanem a hatóságokkal és a média ellenszelével is harcolni kell. Sok olyan projektben vettem rész, ahol még csak látszódnia sem szabadott annak, hogy mit akarunk eladni, mégis konkrét eladási számokat vártak a multinacionális vállalat központjában az online PR vagy a Publishing hatására. Hibázni nem lehet, mert a konkurencia és a hatóságok szeme ránk szegeződik, a legkisebb félrelépésre is milliós büntetéseket várhatunk. Mégis rekordokat döntöttek az eladás-növekedési számok!

Online marketing előadások, oktatás és kutatás

A Gödöllői Szent István Egyetem Marketing Intézetének oktatójaként nem csak a diákok képzésében, de az elméleti kutatásokban is részt veszek. Doktori (PHD) munkám is online marketing témában készül. Az egyetemi kutató munka és a Marketing Professzorok Kft. mindennapi éles gyakorlati munkája során olyan tapasztalatokat szerezhetek, amelyet kevesen ma Magyarországon. Az élvonalbeli, EU-s forrásokból is támogatott elméleti egyetemi kutatás és az üzleti élet könyörtelen kihívásainak kombinációja hatékony és a konkurencia előtt járó tudást ad. Ezeket nem csak diákjaimnak, hanem nemzetközi marketing konferenciákon kutató társaimnak is igyekszem átadni, de ügyfeleimnél a mindennapi gyakorlatban is sikerrel alkalmazom. Keresőoptimalizálás, Facebook marketing, AdWords kampányok, LinkedIn és sorolhatnám azokat a vállalati tanfolyamokat, amelyeket tartottam az elmúlt években, kihelyezve vállalatoknál.

SEO tanácsadás, saját kutatás alapján

A SEO a komplex online marketing leghatékonyabb eszköze. A keresőoptimalizálás megítélése egy kis időre megrendült a közösségi média marketing felületek kialakulásával, amióta azonban azokon egyre inkább csak fizetett hirdetésekkel lehet nagy eléréseket produkálni, a SEO ismét vezeti a költséghatékony online marketing eszközök listáját. A keresőoptimalizálás azonban nem egy állandó rendszer, a Google algoritmusainak folyamatos változása a korábban jól prosperáló weblapok látogatottságát dönti rommá. Ahhoz, hogy naprakészek legyünk a SEO minden kis trükkjével, folyamatosan figyelnünk kell a nemzetközi irodalmat, valamint saját kísérleteket beállítva ellenőrizzük - vagy megdöntjük az onnan származó állításokat. A megszerzett tudást keresőoptimalizálási tanácsadásunk során alkalmazzuk ügyfeleink weboldalain. 

Kérje ajánlatunkat!