Semmi kétség nem férhet hozzá, hogy az online video
marketing egy felfelé törekvő ágazat. Számos tanulmány és statisztika bizonyítja nekünk, hogy a videók működnek. Sőt, az is bizonyított, hogy a videók 50-szer olyan hatásosak az organikus elérésekben, mint a tradicionális szöveges oldalak – amely elég jó arány ahhoz, hogy mélyebben is foglalkozzunk a témával.
Az online video
marketing nem csak sikeressége miatt terjed egyre rohamosabban, de azért is, mert videókat felrakni és posztolni viszonylag költséghatékony megoldás a nézettség növelésére. Ezen felül pedig az online videók fennmaradnak a világhálón, és újra és újra terjednek – akár a posztolás után egy év múlva is simán új nézettségeket szerezhetsz vele.
Általánosságban véve a közösségi média oldalak és a videók kéz a kézben járnak egymással, és majdnem minden oldal képes a videók megosztására, és azok posztolására. A videók végtelen számú lehetőséget tartogatnak számodra, ha megtanulod a megfelelő stratégiát a posztok gyártására.
Ha még új vagy a videó gyártásban, vagy éppen most készítetted elő kamerád az első felvételre, ezzel a pár tippel szeretnénk neked segíteni, hogy stratégiád sikeres legyen.
6+1 egyszerű tipp a videó optimalizálására
Ha videót készítesz, kövesd ezeket a tippeket, hogy könnyen és hatásosan elérhesd a célközönséged és magas nézettséget
produkáljon videód.
#1 Válassz megfelelő címet videódnak!
Éppen úgy, mint egy szöveges
tartalomnál, a cím a videónál is kiemelten fontos – hiszen hatalmas forgalmat képes generálni. Két dolog van, amiért kiemelkedő szerepe van a videó címének. Először is, egy jól megfogalmazott cím azonnal megragadja a néző figyelmét. Különösen fontos ez a
Facebook megosztásoknál, ha belegondolsz! Másodszor pedig, a videók esetében a címben lehet leginkább elhelyezni a kulcsszavaidat, és ez segíti majd, hogy a
keresőmotorokba jobb eredményt érjen el a
tartalom. És ne feledd: a YouTube is a
Google kezében van, tehát igen erős a kapcsolat a két felület között!
#2 A jó tartalom fontossága a videómarketingben is érvényesül
Gondold végig, milyen az ideális nézőközönséged. Mi az, amit ők tényleg értékes
tartalomként értékelnek? Mit tudsz nekik adni?
A „hogyan” típusú videók kiemelkedően sikeresek, nem csak azért, mert ezzel igazi értéket közvetítesz a hallgatóságod felé, de azért is, mert meg tudod nekik mutatni a te tudásod és képességeid azáltal, hogy önmagadat szakértőnek tünteted fel. Ez a kulcsa annak, hogy a közönségszámod növeld.
Persze mindegy milyen értékes is valójában a videód, ha az túl hosszúra nyúlik és elveszíted a néző figyelmét – ezért fontos, hogy annyira rövidre vedd a mondanivalód, amennyire az lehetséges a témán belül. Egy átlagos videó hossza 3.8 perc, ezt mindig tartsd szem előtt!
#3 Az URL feltüntetése a videóban
Amikor a videódat szerkeszted, rengeteg lehetőséged van különböző beállításokat létrehozni. Az egyik ilyen egyszerű, de hasznos lehetőség, hogy szövegdobozt rakj a videóra. Ebben a szövegdobozban érdemes a website-od címét feltüntetni, hiszen ezzel ott is generálhatsz forgalmat.
#4 Brandépítés a videón belül
A brandépítés egy vállalat szempontjából nagyon fontos. Ha a videódban fel tudod tüntetni a logodat – márpedig minden esetben fel tudod valamilyen módon – az remek taktika arra, hogy az emberek megjegyezzék arculatod.
#5 Mindig jelenítsd meg a HTML linked
Amikor a YouTube-on videót posztolsz, lehetőséged van alulra egy leírást készíteni a videóról. Ezt a felületet kihasználva, mindig első helyre írd be azt a
HTML címet, amelyre a nézőközönséged küldeni akarod.
A
HTML link alá érdemes olyan leírást készíteni, amelyben szerepelnek fontosabb kulcsszavaid – de első helyen minden esetben a link álljon!
#6 Nézz a YouTube-on túlra is!
A legtöbb ember a videóit csak a YouTube-ra posztolja. Ezzel együtt nagyon fontos, hogy a videót mindig csatold a weboldaladra is! Ez növelni fogja azt az időt, amit az emberek az oldaladon töltenek – ezzel is növelve az olvasóid számát.
Ezen felül ne feledd, hogy a
Google a keresésekkor figyelembe veszi, hogy a videódat hányan nézték meg, és a weboldaladra ágyazott videók megtekintési számát a YouTube saját rendszerén belül is figyeli, ezért a keresőoptimalizálásban is nagy hasznodra válhat ez.
+1 tipp: Oszd meg videód a Facebook-on is!
A Facebook 2015-ös újítása nagyot dobott a videómarketing működésén. Az automatikusan lejátszódó videók elérése magasan túlszárnyalja a fotók, tartalmak elérését, és ezt neked is ki kell használnod! Töltsd fel videód, oszd meg, és várd az eredményeket!
Youtube kampányok? Gondolkodj komplexen, segítünk! Teljes körű online marketing szakértői kezekben: 15 év tapasztalat, szakképzett apparátus, 1,3 millió Facebook rajongó, keresőoptimalizálási kutatás egyetemi szinten. Elemeztesd céged marketingjét velünk, kérd ajánlatunkat ide kattintva!
Így futtathatod fel a videódat az online marketing segytségével
Azért, hogy a videód ne vesszen el a többi között, adok pár tippet, amelyek segítségével kiemelkedő lehet
produktumod a többi közül.
#1 Készíts kampányt!
Ahhoz, hogy az emberek tényleg észrevegyenek, és ne is veszítsd el figyelmüket ahelyett, hogy egy különálló videót készítenél, csinálj egy egész sorozatot. A sorozatot rendszeres időközönként publikáld, így az emberek tudni fogják, mikor kell újra és újra ránézni csatornádra. Ez szépen összeköti majd a tartalmaid, és márkádnak identitást építhetsz, amely nagy segítségedre lehet, ha valóban látványos sikereket akarsz elérni videóiddal.
#2 Mindig szólítsd fel közönséged valamilyen cselekedetre!
Ne hagyd ki a lehetőséget a videó készítése során arra, hogy a nézőközönséged cselekedetre hívd. A videó végén mindig kérd meg őket, hogy iratkozzanak fel hírleveledre, vagy látogassanak el weboldaladra, hagyjanak kommentet, vagy nézzék meg a
blogod… Ha a videód valóban jól sikerült, ezek a felkérések sokkal sikeresebbek lehetnek, mint videó nélkül.
#3 Ne menj rá nagyon feltűnően az eladásra
Rengeteg vásárlásra buzdító videó van az
interneten, és a te dolgod az, hogy valami újat nyújts az embereknek. Ne mondogasd, hogy vegyék meg terméked: inkább mutass be egy
problémát, és a hozzá tartozó megoldást. Ha ebben sikeres vagy, az eladásod száma is növekedni fog.
Kulcsszó stratégia a videók esetében
A kulcsszavas keresés világában a videók esetében
sem hanyagolhatod el a megfelelő kulcsszó stratégiát. Most beavatlak néhány olyan technikába, amellyel nagyobb figyelmet generálhatsz videóidnak.
- optimalizáld videódat is: a címben, a leírásban, és a tagekben is különösen ügyelj a kulcsszavak használatára
- website-odon a szöveges oldalakkal készíts egy kisebb fajta térképet a Google számára. Ahhoz, hogy a keresőmotor is megtalálja, miről szól pontosan a videód azokat tedd mindig új oldalra, amely releváns a videóban tárgyalt probléma szempontjából
- célozz meg egész kifejezéseket, ne csak kulcsszavakat.
10 ötlet, amellyel videódon belül megcsillogtathatod kreativitásod
#1 Tanítsd a hallgatóid
Meséld el nekik, milyen termékeid vannak, és milyen szolgáltatásokat tudsz nekik nyújtani. Mondj el mindent, amit akkor kaphatnak meg, ha valóban a te ügyfeleddé válnak, hogy pontosan tisztában legyenek vele, mit tudsz nyújtani számukra.
#2 Válaszold meg a kérdéseket
Mik azok a kérdések, amiket a leggyakrabban feltesznek neked termékeiddel és szolgáltatásaiddal kapcsolatban? Készíts ezekből rövid kisvideókat, amelyben pontos magyarázatot adsz a gyakran ismételt kérdésekre.
#3 Készíts áttekintést a termékeidről
Egy-egy kiemelkedő termékedről vagy szolgáltatásodról érdemes rövid áttekintő videót készíteni, hogy pontosan lássa leendő ügyfeled, mit kaphat tőled.
#4 Növeld a listát
Ha van egy vállalatod, szükséged van egy listára, amelyen a potenciális vásárlóidat tartod számon. Ezt a listát növelheted olyan módon, hogy a leendő ügyfelektől – valamilyen ellenszolgáltatásért cserébe – elkéred a nevüket és e-mail címüket. Találd ki, mi az az érték, amelyért cserébe hajlandóak neked ezt megadni. Ez lehet például egy e-book, vagy egy ingyenes konzultáció, esetleg egy hogyan-csináld videó is.
#5 Beszélj saját tanulmányaidról és eredményeidről
Készíts videót, amelyben bemutatod, melyek azok a legfőbb eredmények, amelyek érdekesek lehetnek leendő ügyfeleid számára is. Mutass példákat: egy régi, sikeres ügyfeleden keresztül mutasd be mi az, amit nekik nyújtottál, és mit adhatsz ezáltal annak is, aki a videót éppen nézi.
#6 Mesélj történeteket
Ha elmeséled saját történeted egy részét, és következtetéseket is vonsz le belőle, az segíthet a hallgatóságod megtartani. Akár egy múltbéli eseményt is feltárhatsz előttük, amely segített oda jutni, ahol most tartasz.
#7 Leplezd a vállalatod övező mítoszokat!
Minden vállalat életében vannak olyan mítoszok, amelyek akár rossz híredet is kelthetik. Mutasd be ezeket, és bizonyítsd, hogy ezek valóban csak mítoszok!
#8 Vidd a nézőidet a kulisszák mögé
A nézőidet vidd ki egy kicsit az irodából, és mutasd meg számukra, hogy milyen vagy valójában. Például mutasd be nekik a családod, vagy azokat a dolgokat, amelyek kimondottan fontos szerepet töltenek be életedben. Ossz meg velük titkokat a vállalatodról – például, hogyan vezeted a céged? Mutass nekik tippeket, hogy ők is olyan jól csinálhassák a dolgukat, mint te.
#9 Vess fel kérdéseket, és válaszold meg őket
Kérdezz olyan dolgokat a nézőidtől, amelyek beszélgetéseket indítványoznak olyan témában, hogy ők mit szeretnének kapni a te vállalatodtól. Válaszold meg ezt a kérdést, aztán hagyd, hogy ők is megválaszolják kommentekben – ez jó esetben egészséges vitát generál majd, ami a nézettségednek is nagyon jót tesz.
#10 A videóban rejlő lehetőségek…
Rengeteg lehetőséget tartogat számodra egy videó elkészítése. Azon felül, hogy magadat lefilmezed, készíthetsz bemutatókat, slideshow-kat, leírásokat is.
+1 tipp:
Ne akarj mindig tökéletes lenni. Azt garantálhatom, hogy a legelső videód nem fog tetszeni neked. Persze az természetes, hogy egyszer-kétszer újraveszed majd és próbálkozol, de ne hagyd, hogy ez nagyon lelassítson.