A SEO alapvetően egy rendkívüli módon idő- és munkaigényes folyamat, amelybe sok energiát kell fektetni, ha igazán látványos és időtálló eredményeket szeretnél elérni weboldaladdal. Hónapok, de akár évek kemény munkája is szükséges lehet ahhoz, hogy legjobb konkurenciáid is legyőzd a találati listán – a tudatos munka azonban minden alkalommal meghozza az eredményét!
Ha úgy látod, ideje foglalkoznod online jelenléteddel, megmutatjuk az első lépéseket afelé, hogy a Google-ből szerzett forgalommal növeld bevételed!
#1 lépés: weboldalad felülvizsgálata, auditja
Bár a Google előszeretettel módosítja algoritmusát és az arról készült nyilatkozatait, abban még ma is biztosak lehetünk, hogy egy jó weboldal mindennek az alapja. Számos ingyenes és fizetős eszköz áll rendelkezésedre, amelyeken keresztül jobban megismerheted weboldalad képességeit, és ezeket érdemes is használnod, ha a SEO-val szeretnél foglalkozni.
Elemezd a weboldalt szoftveresen, majd empirikusan is! Az építkezésbe csak akkor érdemes belekezdeni, ha az alapok rendben vannak: szükség/igény esetén akár a weboldal fejlesztésére is szükség lehet.
A legfontosabb technikai SEO elemek közé soroljuk az oldalsebességet, az alapvető webes vitals-mutatókat, a mobilbarát weboldal kialakítást és a hibás oldalak kezelését. Ha ezeket rendbe raktad, kezdődhet a SEO munka következő lépése!
#2 lépés: a kulcsszókutatás
A hatékony keresőoptimalizálás második lépése az, hogy felfedd azon kifejezéseket amelyekért valóban érdemes küzdened. A konkurenciád vizsgálata mellett a Google Ads kulcsszótervezője és a Search Console is nagy segítségedre lesz ebben. A célod, hogy összeállítsd azon kifejezéseid listáját, amelyekre a célközönséged vélhetően rákeres, és amelyekkel nagyobb bevételre tehetsz szert.
Fontos, hogy a kifejezésekről pontos listát készíts, és a későbbiekben monitorozd azok teljesítményét!
#3 lépés: tartalmak és meta tagek
Ha megszületett a kulcsszólista amelyre optimalizálni szeretnéd a weboldalad, kezdődhet a tartalomgyártás!
A tartalomgyártás során határozd meg, hogy mely aloldalad milyen célt szolgál, és melyik kifejezés feldolgozására alkalmas a leginkább: itt a keresési szándékot figyelembe véve szükséges felépíteni a tartalmat, hogy a felhasználó valóban azt találja az adott oldalon, amit keresett.
Nem elég azonban a kész tartalmat a SEO szabályainak megfelelően feltöltened a weboldalra, a meta tag-ekre is külön figyelmet kell fordítanod! Minél több ilyen meta adatot tudsz megfelelően megadni az oldaladon, annál jobb.
#4 lépés: szerezz visszahivatkozásokat!
A backlinkek, azaz a visszahivatkozások szerepe a mai napig megkérdőjelezhetetlen fontosságú a keresőoptimalizálásban. A cél, hogy minél több jó minőségű, tartalmi linket szerezz az aloldalaidra, figyelembe véve hogy mely kifejezésre szeretnéd azokat optimalizálni!
+1 lépés: visszacsatolás, elemzés, beavatkozás
Szerencsés esetben a fenti lépéseken végig haladva már sokat tettél azért, hogy a weboldalad minél több vásárlót hozhasson a konyhára – azonban a SEO sajnos nem egy lezárható folyamat, amelynek végén hátra dőlhetsz. A folyamatos elemzés, az eredmények monitorozása és az újabb és újabb kifejezések feldolgozása rendszeres feladat, amellyel tovább fokozhatod a teljesítményt.