1. Legyen egy meggyőző felhívásod
Egy hatékony Facebook videómarketing-kampányban mindig szükség van egy felhívásra (CTA), ami egy kifejezetten a kampányhoz kialakított landing oldalra viszi a felhasználókat. Többféle CTA gombot is beállíthatsz videóhirdetésedhez, amikkel vásárlásra, foglalásra, vagy további tájékozódásra buzdíthatod nézőidet.
2. Tarts élő közvetítéseket
Az előre rögzített videókon kívül élő videóközvetítéseket is indíthatsz a Facebookon. Egy 4 millió videós bejegyzés alapján készült tanulmány szerint az élő videók tovább tartják az emberek figyelmét, mint az előre elkészített és feltöltött videós tartalmak. Mi több, az élő közvetítések akár kétszer akkora aktivitást is generálhatnak, mint a szerkesztett, feltöltött videók.
Mindez azt mutatja, hogy az emberek szívesebben töltik az idejüket hiteles, közvetlenebb tartalmak megtekintésével. Persze az előre felvett videók is lehetnek hitelesek, de sokkal személyesebb, ha a videó készítője valós időben tud kommunikálni a nézőivel.
Ha még csak most kísérletezel ezzel a funkcióval, akkor beállíthatod, hogy csak te láthasd az élő közvetítést. Ez segít kipróbálni a legjobb megvilágítást, beállításokat, helyszeneket és összességében megismerni a funkciót, mielőtt élesben is közvetíteni kezdenél közönségednek.
Íme néhány videóötlet az élő közvetítésekhez:
- Termékbejelentések: Egy élő közvetítés során bejelenthetsz vagy bemutathatsz egy hamarosan megjelenő terméket, hogy felkeltsd iránta az emberek érdeklődését. A kész videóból aztán rövidebb részleteket vághatsz ki, amiket más platformokon is megoszthatsz az ottani követőiddel.
- Kérdezz-felelek: Kérdezz-felelek jellegű közvetítéseket is indíthatsz, amelyek során közönséged tehet fel kérdéseket neked. Ez egy meglehetősen népszerű és informatív formátum, hiszen temérdek interakciót tesz lehetővé közted és nézőid között.
- Útmutatók: Facebook videómarketinged részeként akár oktató, útmutató élő közvetítésekkel is kedveskedhetsz nézőidnek, amelyekben eljárásokat mutathatsz meg és magyarázhatsz el nekik. Az előre felvett videók nem mindig adják át hitelesen azokat a nehézségeket és kihívásokat, amikkel az ügyfelek a hétköznapokban szembenéznek, de az élő videók valós képet festenek ezekről a helyzetekről.
- Interjúk szakértőkkel: Meghívhatsz olyan szakértőket is, akiknek véleménye érdekelné nézőidet, és interjúkat, élő beszélgetéseket közvetíthetsz velük a Facebookon. Ehhez ajánlott előre megbeszélni a kérdéseket az interjúalannyal, hogy mindketten felkészülhessetek, és a közvetítés is gördülékeny és szórakoztató lehessen.
3. Közvetlenül a Facebookra töltsd fel videóidat
A YouTube a világ legnagyobb videómegosztó platformja, de ha a Facebook videómarketinggel szeretnél sikereket elérni, akkor jobban teszed, ha közvetlenül oda töltöd fel videóidat, és nem a YouTube-ról osztod át őket a közösségi platformra.
A Facebookon a máshonnan megosztott és közvetlenül feltöltött videókon kívül élő videók, történetekben megosztott videók és videós hirdetések formájában jelenhetnek meg a videós tartalmak.
A Facebook-ra közvetlenül feltöltött videókat az algoritmus is jobban kedveli, mert több aktivitást váltanak ki a felhasználókból.
4. Hasznosítsd újra legsikeresebb tartalmaidat
Ha egy tartalom igazán jóra sikerült (és ezt a statisztikák is alátámasztják), akkor nem érdemes csak egyszer felhasználni. Videóid újrahasznosításának több előnye is van:
- Új közönségeket érhetsz el
- Nyomatékosíthatod üzenetedet
- Javíthatod organikus láthatóságodat
- Időt spórolhatsz meg, hiszen nem kell új tartalmakat kitalálnod és elkészítened
- Csökkentheted a videómarketing költségeit
Na persze, a videók újrahasznosítása nem azt jelenti, hogy újra és újra feltöltöd őket minden platformra. Íme néhány hasznos tipp ahhoz, hogy hogyan csináld jól:
- Használj videós vallomásokat termékoldalaidon és a közösségi felületeken: Kivághatod korábban készített vallomásaid egyes részleteit, majd összeszerkesztheted azokat egy nagyobb videóba. Ezt a videót aztán az év végén lesz érdemes megosztani, leghűségesebb ügyfeleid iránti hálád jeléül.
- Készíts blogbejegyzéseket videóidból: Mind előre elkészített, mind korábbi élő közvetítéseidet feldolgozhatod blogbejegyzések formájában, amikbe aztán bele is ágyazhatod a szóban forgó videóanyagot a Facebookról.
- Egészítsd ki podcastjeidet: Ha podcast adásokat is készítesz, akkor ezekben is felhasználhatod videóid részleteit, illetve beszélhetsz azokról közönségednek.
Mutass be sikertörténeteket: Videós tartalmaid sikereit egy esettanulmány formájában is közölheted az érdeklődőkkel.
5. Készíts rövid, de megnyerő videókat
A rövid videóknak nagyon is fontos szerepe van a videómarketingben. Habár a Facebook algoritmusa a 3 percnél hosszabb videókat részesíti előnyben, a legtöbb néző általában csupán 30 másodpercet tekint meg a felvételekből, ha nem nyerik el a tetszésüket.
A rövid videók tehát nagyon hatásosak lehetnek, ha nézőid érzik, hogy nekik szólnak, és tudnak azonosulni velük. Még némi humort is alkalmazhatsz felvételeidben, hogy hozzáférhetőbbé tedd tartalmadat közönséged számára.
Apropó hozzáférhetőség – fontos, hogy videóid feliratokat is tartalmazzanak, hiszen sokan némítva tekintik meg őket. Ez persze a halláskárosult nézőknek is segít majd, hogy követni tudják a videóban elhangzottakat.
Tartsd szem előtt továbbá, hogy habár sokan okostelefonokról tekintik meg a videókat, és az álló képarányt preferálják, nem minden tartalmat lehet hatékonyan bemutatni ilyen videókkal. Persze az sem utolsó szempont, hogy az álló videókat könnyebb lehet újrahasznosítani más platformokon, mint például a TikTokon vagy az Instagramon.
6. Használd a Facebook videóhirdetéseit
A Facebook videók népszerűsége kétélű fegyver, hiszen az emberek minden egyes nap 100 millió órányi videós tartalmat tekintek meg a platformon, és ebből a zajból nagyon nehéz lehet kiemelkedni.
A Facebook videókampányaival arra „kérheted” az algoritmust, hogy prioritásként kezelje videós tartalmaidat, és olyan felhasználóknak is megjelenítse azokat, akik nem is követik márkádat.
A Facebook aprólékos hirdetései beállításainak köszönhetően videóid pontosan azokhoz a felhasználókhoz juthatnak el, akik nagy valószínűséggel pozitívan reagálnának rájuk, és eleget tennének a felhívásodnak is.
7. Térj ki minden fontos információra
Mivel a Facebook videók általában viszonylag rövidek, fontos, hogy a legfontosabb tudnivalókat már az első néhány másodpercben prezentáld a nézőknek. Ha rögtön az elején megmutatod nekik, hogy miről szól majd a videó, akkor könnyebben meggyőzheted őket, hogy végignézzék azt. Ahhoz azonban, hogy eldöntsd, milyen információkat szeretnél átadni videóddal, mindenekelőtt meg kell határoznod közösségi média marketinged céljait.
Ha például egy terméket szeretnél értékesíteni, akkor a videóban a termék árát, funkcióit és elérhetőségét kell prezentálnod. Ha több értékesítés a célod, akkor egy videóban bejelenthetsz egy ezzel kapcsolatos akciós ajánlatot.
Fontos azonban észben tartani, hogy nem szabad minden videós tartalmadban az értékesítésekről beszélni. Csupán a videók 20%-a szóljon az önreklámról, míg a maradék 80%-ban értékes, érdekes, hasznos tartalmakat és információkat ossz meg közönségeddel.
Íme néhány hasznos tipp, amik segítenek releváns információkat prezentálni videós tartalmaidban:
-
A fokozott hatás érdekében használj kevesebb szót, főleg akkor, ha az anyag újdonság a nézők számára.
- A megnyerő címek, alcímek és feliratok felkeltik az emberek érdeklődését, és segítenek a közösségi keresőoptimalizálásban (tehát több olyan embert érhetsz majd el velük, akik az adott platformon végeznek kereséseket).
- Ügyelj rá, hogy a videó alsó 20%-ára soha ne kerüljön felirat, mert nem biztos, hogy látszódni fog a kisebb képernyőkön.
- Próbálj minél több információt átadni vizuálisan, és csak a legfontosabb mondanivalókat feliratozd, amiket nem lehet máshogyan szemléltetni.