AMP - Az email marketing sikeressége 2023-ban

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Email marketing: Miért használd 2023-ban?
2023/09/20
Szatmári Szabina - Egészségügyi marketing divízió vezető

Az email marketinget vagy hírlevél marketinget ma is számos cég használja sikeresen, holott sokan úgy gondolják már leáldozott az ideje. Az emailes adatbázis építés pedig igen sok előnyt rejt magába és olyan eszközöket alkalmazhatunk, amelyekkel potenciális ügyfeleket és vásárlókat generálhatunk olcsón. Mire érdemes figyelni az email marketing során? Hogyan vizsgáljuk sikerességét? Erről lesz szó!

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Mikor lesz jó email marketinged?

Célzott címzettlista

 
Az első és talán legfontosabb lépés az, hogy rendelkezz egy jól célzott címzettlistával. Ismerd meg a célközönséged igényeit és preferenciáit, és gyűjtsd össze az e-mail címeket hozzájuk kapcsolódóan. Minél jobban megismered a címzetteket, annál hatékonyabban tudsz személyre szabott üzeneteket küldeni nekik. Érdemes ebben az esetben olyan feliratkozási lehetőséget biztosítani, ahol a felhasználók pontosan megadhatják milyen témák érdeklik, szeretnének-e értesülni a legfrissebb hírekről vagy ajánlatokról cégedhez kapcsolódóan. Emellett a „hírlevél” szót jobb kerülnöd, inkább válassz olyan kifejezést, ami illik cégedhez, akár oktatási jellegű tartalmak, akár hasznos cikkek vagy ajánlatok, amelyeket szeretnél kiküldeni feliratkozóidnak. 
 

Jó minőségű tartalom

Az e-mail tartalomnak értéket kell nyújtania a címzetteknek. Legyen informatív, releváns és hasznos számukra. Tartsd rövidre és érthetőre az üzeneteket, és használj vonzó címeket és szövegeket. Fontos, hogy valóban csak olyan témában küldj ki hírlevelet felhasználódnak, amire kíváncsiak. 
 

Megnyerő tárgysor

A tárgysornak arra kell ösztönöznie a címzetteket, hogy megnyissák az e-mailt. Legyen rövid, vonzó és érthető. Kerüld a túlzottan reklámozó vagy megtévesztő tárgysorokat. Ma pedig már használhatsz hangulatjeleket is emailjeid tárgysorában, amivel még figyelemkeltőbb lehet leveled, így nagyobb lehet a megnyitási arány. 
 

Személyre szabás

Használj személyre szabott üzeneteket és ajánlatokat, amelyek az adott címzettek igényeihez és viselkedéséhez igazodnak. Az automatizált e-mail marketing rendszerek segíthetnek ebben. 
 

Mobilbarát tervezés

Sok ember mobilkészülékeken olvassa az e-maileket, így fontos, hogy az e-mailek mobilbarátok legyenek. Győződj meg róla, hogy az e-mail tervezése és elrendezése jól működik kisebb képernyőn is. Ez fontos szempont, hiszen ha mobil nézetben elcsúsznak a felhasznált képek, szövegek, akkor az olvasó valószínűleg azonnal kilép vagy törli is hírleveled. 
Emellett a megjelenés és a grafika is fontos. Használj vonzó képeket és dizájnt, de ne túlozz túl, hogy az e-mail ne legyen lassú betöltődésű. Hiszen az egyszerűbb, néha több. 
 

Időzítés

Figyelj az e-mail küldési időzítésére. A különböző célcsoportok lehet, hogy teljesen máskor olvassák el üzeneteiket, így a kampányok időzítése kulcsfontosságú. Érdemes akár ezt tesztelned is, tehát többféle időpontban kiküldeni a leveleket.
 

Adatvédelem és jogi követelmények

Tartsd be az adatvédelmi jogszabályokat, például az GDPR-t (Általános Adatvédelmi Rendelet). Biztosítsd, hogy az emberek könnyen le tudjanak iratkozni az e-mail listádról, ha már nem kívánják kapni az üzeneteidet.

Az e-mail marketing hosszú távú eredményeket hozhat, ha megfelelően végzed el. Fontos azonban az etikus és tartalmas kommunikáció, valamint az üzenetek minősége és relevanciája. 

Milyen mutatókkal vizsgáld email marketing eredményeit?

Bár számos statisztikai mutatóval vizsgálhatjuk hírleveleink sikerességét, a legfontosabb mutatók az alábbiak lesznek: 

  • Megnyitási arány (Open Rate): Ez azt mutatja meg, hogy az elküldött e-mailek hány százalékát nyitották meg a címzettek. A nyitási arány az e-mail tárgyának és a feladó nevének vonzerejét is jelezheti.
  • Kattintási arány (Click-Through Rate, CTR): Ez a mutató azt mutatja meg, hogy az e-mailt megnyitó címzettek hány százaléka kattintott valamilyen linkre vagy gombra az üzenetben. A CTR segít megtudni, hogy az e-mail tartalma mennyire releváns és vonzó a címzettek számára.
  • Konverziós arány (Conversion Rate): Ez a mutató azt mutatja meg, hogy az e-mailt megnyitó és a weboldalon vagy landing oldalon végrehajtott kívánt cselekvést (pl. vásárlás, regisztráció) végző címzettek hány százaléka konvertált. Ez az egyik legfontosabb mutató, mivel közvetlenül méri az e-mail marketing hatékonyságát.
  • Kivonulási arány (Unsubscribe Rate): Ez mutatja meg, hogy hány címzett döntött úgy, hogy leiratkozik az e-mail listáról az adott kampány után. Fontos figyelni ezt az arányt, és megpróbálni minimalizálni a kivonulásokat.
  • Bounce Rate: Ez a mutató azt mutatja meg, hogy hány e-mail volt "visszapattanó" vagy nem kézbesíthető. Levelezési hibák, például érvénytelen e-mail címek vagy túlcsordult postafiókok miatt lehetnek ilyenek. Fontos időnként tisztítani az e-mail listát, hogy minimalizáljuk a bounce rate-et.

 

Fontos, hogy ezek fényében állítsd fel email marketing stratégiád, hiszen csakis így építhetsz sikeres ügyféllistákat és vonzhatod be potenciális ügyfeleidet. 
 

Marketing stratégia Online marketing

Hasznos volt számodra ez a cikk?

Mond el mennyire!

Szavazatok száma: 3

Átlagos értékelés: 4.7




Ajánlatkérés

Több vásárlót szeretnél? Több vendéget szeretnél? Több ügyfelet szeretnél? Hatékonyabb marketinget szeretnél? Megalkotjuk tökéletes marketing stratégiádat, 2024.12.31-ig történő megrendelés esetén ennek díját elengedjük*.

*egy éves megrendelés esetén


Online marketing tanácsadó 1998-óta

Diplomáim megszerzése után nem tudtam eldönteni, hogy a tudományos pályán maradjak, vagy helyezzem marketing iránti érdeklődésemet üzleti alapokra. Legyen hát a kettő együtt, gondoltam. Levelezőn kezdtem neki a marketing doktori elvégzésének, oktattam az egyetemen, közben megalapítottam a Marketing Professzorok online marketing ügynökséget. Az eltelt időszakban több, mint 500 KKV és több tucat nagyvállalat marketing kommunikációjában játszottam szerepet, mint online marketing tanácsadó. A kutatást sem adtam fel, csapatommal egy olyan marketing kommunikációs stratégiát építettünk fel, mely keresőoptimalizálás (SEO), Social Media Marketing és tartalommarketing (publishing) alapokon szinte minden iparágban eredményesen és költséghatékonyan bevethető. Amennyiben eljutottál már oda, hogy tudod, a Ti cégeteknél is egy ilyen hatékony marketing kommunikációs stratégiára van szükséged, kérd ajánlatunkat! Ha még nem érzed az Internet elsöprő erejét, olvasgasd cikkeinket - de tudom, egyszer így is eljön a Te időd!

Online marketing tanácsadó 1998-óta

Online marketing tanácsadás

Az online marketing nem egyezik meg az offline marketinggel. Egészen másak a reakcióidők, a reakciók, az eszközök. Legyen szó kisvállalkozásról vagy egy gyógyszergyár több brandjéről, az eddig bevált sales és marketing nem adaptálható az online világra. Nem elég egy cégbemutatkozó, sőt nem elég egy jól megírt marketing szöveg sem. Az Interneten nem csak a potenciális vevőknek írunk, a keresőmotorokat és az Internetezők szokásait is figyelembe kell vennünk. Ha viszont ezeket eltaláljuk, elkapunk egy fonalat mely akár olyan ingyenes reklámot hozhat cégünknek, amely annyi emberhez jut el, amennyit a hagyományos eszközök segítségével nem is remélhetünk. Mi kell ehhez? Keresőoptimalizálás? Közösségi média marketing? Tartalommarketing? Egy kreatív ötlet és sok-sok tapasztalat, na és mindenek előtt egy jól kidolgozott marketing stratégia! 

Online PR és Publishing

Az online marketing mellett a Publishing és az online PR is része egy komplex marketing stratégiának. Gyógyszergyáraknál dolgozva megtanultam, mi az, ha az embert nem csak a kőkemény és tőkeerős konkurencia akarja megfektetni, feljelenteni, elgáncsolni, hanem a hatóságokkal és a média ellenszelével is harcolni kell. Sok olyan projektben vettem rész, ahol még csak látszódnia sem szabadott annak, hogy mit akarunk eladni, mégis konkrét eladási számokat vártak a multinacionális vállalat központjában az online PR vagy a Publishing hatására. Hibázni nem lehet, mert a konkurencia és a hatóságok szeme ránk szegeződik, a legkisebb félrelépésre is milliós büntetéseket várhatunk. Mégis rekordokat döntöttek az eladás-növekedési számok!

Online marketing előadások, oktatás és kutatás

A Gödöllői Szent István Egyetem Marketing Intézetének oktatójaként nem csak a diákok képzésében, de az elméleti kutatásokban is részt veszek. Doktori (PHD) munkám is online marketing témában készül. Az egyetemi kutató munka és a Marketing Professzorok Kft. mindennapi éles gyakorlati munkája során olyan tapasztalatokat szerezhetek, amelyet kevesen ma Magyarországon. Az élvonalbeli, EU-s forrásokból is támogatott elméleti egyetemi kutatás és az üzleti élet könyörtelen kihívásainak kombinációja hatékony és a konkurencia előtt járó tudást ad. Ezeket nem csak diákjaimnak, hanem nemzetközi marketing konferenciákon kutató társaimnak is igyekszem átadni, de ügyfeleimnél a mindennapi gyakorlatban is sikerrel alkalmazom. Keresőoptimalizálás, Facebook marketing, AdWords kampányok, LinkedIn és sorolhatnám azokat a vállalati tanfolyamokat, amelyeket tartottam az elmúlt években, kihelyezve vállalatoknál.

SEO tanácsadás, saját kutatás alapján

A SEO a komplex online marketing leghatékonyabb eszköze. A keresőoptimalizálás megítélése egy kis időre megrendült a közösségi média marketing felületek kialakulásával, amióta azonban azokon egyre inkább csak fizetett hirdetésekkel lehet nagy eléréseket produkálni, a SEO ismét vezeti a költséghatékony online marketing eszközök listáját. A keresőoptimalizálás azonban nem egy állandó rendszer, a Google algoritmusainak folyamatos változása a korábban jól prosperáló weblapok látogatottságát dönti rommá. Ahhoz, hogy naprakészek legyünk a SEO minden kis trükkjével, folyamatosan figyelnünk kell a nemzetközi irodalmat, valamint saját kísérleteket beállítva ellenőrizzük - vagy megdöntjük az onnan származó állításokat. A megszerzett tudást keresőoptimalizálási tanácsadásunk során alkalmazzuk ügyfeleink weboldalain.