A Facebook a Google helyére pályázik?! Komplex keresőt vezet be, veszélyben lehet a keresőóriás!
A közösségi médiák koronázatlan királya, a Facebook úgy tűnik sok funkcióban hajt a Google pozíciójára is. Nem tudjuk még, mi lesz az eredmény, de mindenképpen érdemes, és érdekes előre látni a változást, hogy a bezetés után reagálhassunk rá... De vajon mit szól mindehhez a Google?!
Ha keresés az interneten, akkor Google... vagy mégsem?
A korábbi évekre egyértelműen és megkérdőjelezhetetlenül igaz volt a fenti állítás: ha keresni szerettél volna az interneten fellelhető tartalmak, cikkek között, a Google mindig segítségedre volt.
A Facebook a megosztások, posztok színterének minősült, amelynek keresője nem terjedt ki a tartalmakra. Úgy tűnik azonban, hogy a közösségi média óriás változtatni szeretne ezen: új funkcióval állt elő, amely veszélybe sodorhatja a Google működését!
Keresés a Facebook-on: minden valaha megosztott tartalom között!
A közösségi média platform vezetősége most sem tétlenkedett: a Facebook-ra felkerül összes megosztott cikk, tartalom anyaga indexelésre került, azaz kereshetővé vált!
Ennek eredményeképpen a közeljövőben várhatóan a Facebook keresőként is funkcionál majd. De vajon lesz így létjogosultsága a jól megszokott Google-nek?!
